belépés
hírlevél
regisztráció
szakértőnk válaszol
Események

PÉNTEK

19

ÁPRILIS

SZOMBAT

20

ÁPRILIS

VASÁRNAP

21

ÁPRILIS

HÉTFŐ

22

ÁPRILIS

KEDD

23

ÁPRILIS

SZERDA

24

ÁPRILIS

CSÜTÖRTÖK

25

ÁPRILIS

PÉNTEK

26

ÁPRILIS

SZOMBAT

27

ÁPRILIS

VASÁRNAP

28

ÁPRILIS

HÉTFŐ

29

ÁPRILIS

Múzeumozz moziban: Nagy-Britannia legelismertebb képzőművésze az Urániában
Múzeumozz moziban: Nagy-Britannia legelismertebb képzőművésze az Urániában

Kategóriák:vetítés

Helyszín: Uránia Nemzeti Filmszínház, Budapest, Rákóczi út 21.

DÁTUM
FEBRUÁR
SZOMBAT
10

Az Exhibition on Screen sorozatban látható portréfilm két nagyszabású kiállításán keresztül mutatja be David Hockney (1937-) festő, grafikus, díszlettervező és fotográfus művészetét és személyét.

ESEMÉNY RÉSZLETES LEÍRÁSA

David Hockney (1937-) festő, grafikus, díszlettervező és fotográfus Nagy-Britannia jelenleg talán legelismertebb képzőművésze. Az Exhibition on Screen sorozatban látható portréfilm két nagyszabású kiállításán keresztül mutatja be művészetét és személyét. Az egyik 2012-ben, a másik 2016-ban volt látható a Royal Academy of Arts termeiben.

A 2012-es A Bigger Picture című tárlaton a szülőföldje, Yorkshire környékén készült mintegy százötven tájképét vitte közönség elé, a 2016-os 82 Portrait and One Still Life című kiállításon pedig a Los Angeles-i műtermében 2013 és 2016 között készült portrésorozatot, amelyben ismerőseit, művészbarátait, vagy egyszerűen olyan embereket örökített meg (ugyanabban a székben, ugyanazzal a kék háttérrel), akik valamilyen módon keresztezték útját ezekben az években.

Készült például portré John Baldessari képzőművészről, Edit Devaney kiállítási kurátorról, Larry Gagosian galeristáról, Frank Gehry építészről, Benedikt Taschen kiadóról, Berry Humphries komikusról, valamint Hockney testvéreiről, Johnról és Margaretről, sőt élete nagy szerelméről, Gregory Evans menedzserről és múzsájáról Celia Birtwell textiltervezőről. De olyan hétköznapi emberekről is, mint Hockney házvezetőnője, masszőre, vagy az a fickó, aki a kocsiját jött lemosni.

A dokumentumfilm révén a jelenkori művészet egyik legnagyobb alakjának titkai tárulnak fel, részben a művész saját előadásában, részben szakértő kommentátorok révén, s kicsit közelebbről megismerhetjük a Los Anegeles-i művészvilág tagjait is.

Hockney egyébként 2015-ben Budapesten is kiállított – bár ez nem része a portréfilmnek -, a Mai Manó Házban mutatta be polaroid kompozícióit.


Jegyinformációk

Belépőjegy: 3600 Ft

Diák, nyugdíjas és pedagógus kedvezmény: 3200 Ft

Jegyek kaphatók az Uránia jegypénztárában, online felületén, valamint az Interticket és a Jegymester hálózatában.