belépés
hírlevél
regisztráció
szakértőnk válaszol

Reguly Antal Múzeum és Népművészeti Alkotóház: Nomád múzeum – interaktív eszközök a Reguly Antal Múzeum és Népművészeti Alkotóházban

Mi köti össze Reguly Antal expedícióját a cseszneki várral, a bakonyi pásztorok legeltetési útvonalával és a zirci főtérrel? Az, hogy mindegyik a Múzeum érdeklődési körébe tartozik! Névadónk, Reguly Antal munkásságát az „Utazás az ismeretlenbe” programon keresztül mutatjuk be, Zircet elsősorban történeti, Cseszneket helytörténeti-néprajzi szempontból vizsgáljuk, míg a bakonyi pásztorkodásról szóló foglalkozások kitérnek az őshonos állatfajoktól kezdve a pásztorművészeten át a legeltetés helyszínére is.

Saját fejlesztésű játékok (kirakósok, memóriák, társasjátékok), foglalkoztató füzetek és feladatok segítségével járhatjuk be virtuálisan elődeink útját, Zircet pedig valós városnéző séta keretében mutatjuk be.

A Reguly Antal Múzeum és Népművészeti Alkotóház épületén 2011. óta felújítási munkák zajlanak, így különösen fontos, hogy más helyszíneket is bevonhassunk tevékenységünkbe. A „Nomád múzeum” elnevezés a tematika mellett erre is utal: foglalkozásaink gyakran útra kelnek, iskolákban, szabadtéri rendezvényeken zajlanak, ahova játékainkat, füzeteinket, kellékeinket magunkkal tudjuk vinni.