belépés
hírlevél
regisztráció
szakértőnk válaszol

Szabadtéri muzeológiai és tájházi szakági képzés (SZMT60T)

Korszerű múzeumi tudásátadás az élethosszig tartó tanulás érdekében (KMT60B) Helyszín, időpont:

2024. március 4-7., Szentendre és április 2-5., Szenna

Jelentkezési határidő: 2024. 02.11.

Jelentkezési felület

A jelentkezéseket belső elbírási folyamat során rangsoroljuk, melynek eredményéről minden jelentkezőt írásban kiértesítünk. A férőhelyek betöltésénél figyelembe vesszük a jelentkezés időbeli sorrendjét!

Korszerű múzeumi tudásátadás az élethosszig tartó tanulás érdekében (KMT60B) A képzés a NKÖM 1/2000 (I.4.) kulturális szakemberek továbbképzéséről

         szóló rendelet szerint akkreditált

         Akkreditációs ügyszám: IV/963-1/2022/MUZEUM

Korszerű múzeumi tudásátadás az élethosszig tartó tanulás érdekében (KMT60B) Óraszám: 60 óra

Korszerű múzeumi tudásátadás az élethosszig tartó tanulás érdekében (KMT60B) Képzési forma: tantermi

Korszerű múzeumi tudásátadás az élethosszig tartó tanulás érdekében (KMT60B) Csoportlétszám: 15 fő

Korszerű múzeumi tudásátadás az élethosszig tartó tanulás érdekében (KMT60B) Kinek ajánljuk: 

A regionális és központi szabadtéri múzeumok szakalkalmazottainak, múzeumok néprajzos muzeológusainak, közérdekű gyűjtemények és kiállítóhelyek (tájházak) vezetőinek, munkatársainak.

Kik jelentkezhetnek a továbbképzésre?

  • tájházi és szabadtéri munkavégzés feltételeihez igazodó egyetemi (legalább BA), főiskolai végzettséggel rendelkezők
  • középiskolai képzettség esetén legalább két év múzeumi, tájházi intézményben szerzett munkatapasztalattal rendelkezők 

 

A képzés haszna:

A képzésen átadott, kifejezetten a tájházakra és a szabadtéri múzeumokra jellemző speciális ismeretek segítenek a komplex feladatköröket ellátó munkatársaknak a mai változó múzeumi világban értéket közvetíteni. Támogatja a képzés a magas minőségű szakmai munkavégzéshez szükséges ismeretek megszerzését, ezáltal korszerű programok, kiállítások, múzeumi szolgáltatások megvalósítását. A képzés céljai közé tartozik, hogy új módon járuljon hozzá a tájházak és közösségeik kapcsolatának erősítéséhez, indirekt módon pedig pozitív hatást gyakoroljon a látogatók tanulási szokásaira, a tájházakban lehetséges múzeumi élményszerzésre, a múzeumi tartalmakhoz fűződő személyes viszonyára.

 

Képzési tematika:

A muzeális intézményi témakör: a múzeumvezetés és működtetés, valamint a múzeumok szerepének változása példákon keresztül

A műtárgy- és épületvédelem: a gyűjteménykezelés és nyilvántartás prioritást élvező témaköre a képzésnek, melyben az elméleti oktatás mellett a gyakorlati feladatmegoldások is hangsúlyosan megjelennek

A kiállítások interpretációja: a továbbképzés záró témaköre, melyben a kiállítás rendezés elméleti és gyakorlati feladatait, az ismeretátadás modern trendjeit ismerhetik meg a képzés résztvevői

 

A képzés teljesítésének feltétele:

részvétel a tantermi órák 90%-án, "Közösségek fókuszban" témához kapcsolódóan prezentáció készítése és bemutatása, záródolgozat (saját intézmény egyik egységének fejlesztési terve)

Részvételi díj: ingyenes

Ingyenesen valósul meg a Nemzeti Művelődési Intézet Térségi Kulturális Szolgáltatások Mintaprogramja keretében a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával.

A képzés a Szabadtéri Néprajzi Múzeum Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ (MOKK) valamint a Magyarországi Tájházak Központi Igazgatósága (MTKI) közös szervezésében valósul meg.

További információ:

fancsalszki.noemi@skanzen.hu

Fancsalszki Noémi
muzeológus, Szabadtéri Néprajzi Múzeum Magyarországi Tájházak Központi Igazgatósága