belépés
hírlevél
regisztráció
szakértőnk válaszol

X. Országos Múzeumpedagógiai Konferencia

A szabadság állomásai

november 8.

B szekció

12:30 – 12:38 A szabadság állomásai – Forradalmi szélforgó a Nemzeti Múzeumban

Suba Eszter, múzeumpedagógus, Magyar Nemzeti Múzeum

tovább
 → 


Rejtély a múzeumban

B szekció

11:40 – 11:48 Rejtély a múzeumban

Szémánné Veres Gabriella, irodalmi muzeológus, Bihari Múzeum, Berettyóújfalu

tovább
 → 


A Nagy Háború és hatása. Élő történelem a Skanzenben

B szekció

12:00 – 12:08 A Nagy Háború és hatása. Élő történelem a Skanzenben

Faár Tamara, osztályvezető, Közönségszolgálati Osztály, Szabadtéri Néprajzi Múzeum, Szentendre

tovább
 → 


A vas fiai – Vaskori társasjáték

B szekció

11:50 – 11:58 A vas fiai – Vaskori társasjáték

Ligeti Dániel, kommunikációs és stratégiai koordinátor, Magyar Nemzeti Múzeum

tovább
 → 


Hogyan lehet miénk a gyűjtemény?

B szekció

12:40 – 12:48 Hogyan lehet miénk a gyűjtemény?A Petőfi Irodalmi Múzeum virtuális kiállítás projektje

Kodolányi Judit, múzeumpedagógus, Petőfi Irodalmi Múzeum, Budapest

tovább
 → 


Az örökSég

"A" szekció

11:50 – 11:58 örökSÉG

Divéki Lili, kultúrAktív Egyesület

tovább
 → 


Mesterségem címere

"A" szekció

11:20 – 11:28 Mesterségem címere

Kovács Éva Zsuzsanna múzeumpedagógus, Tatabányai Múzeum Bányászati Múzeum és Ipari Skanzen

tovább
 → 


Bőröndmúzeum

"A" szekció

11:30 – 11:38 Bőröndmúzeum

Molnár József, múzeumpedagógus, Ismeretátadási osztály, Szabadtéri Néprajzi Múzeum, Szentendre

tovább
 → 


Művek vs. Műértők - Festőinasok kalandja a Patkó Imre Gyűjteményben

"A" szekció

11:40 – 11:48 Művek vs. Műértők - Festőinasok kalandja a Patkó Imre Gyűjteményben

Turzai Erika Anna múzeumpedagógus, Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum, Győr

tovább
 → 


A Bajor-villa újrafelfedezése

"A" szekció

12:00 – 12:08 Az ismerőset másként – A Bajor-villa újrafelfedezése

Maksai Ágnes múzeumpedagógus, PIM - OSZMI - Bajor Gizi Színészmúzeum

tovább
 → 


Kreatív séta

"A" szekció

12:20 – 12:28 Kreatív séta

Hajdu Franciska, tanodavezető, Gombrich Mester Művészeti Tanodája, Veszprém

tovább
 → 


Múzeumi Kedd

"A" szekció

12:30 – 12:38 Múzeumi Kedd

Majdán Mira, muzeológus, Janus Pannonius Múzeum, Pécs

tovább
 → 


Kéz a kézben, avagy a római kori örökség örzői Visegrádon

"A" szekció

12:50 – 12:58 Kéz a kézben, avagy a római kori örökség örzői Visegrádon

Gróhné Illés Ildikó a Soproni Sándor Egyesület tagja, múzeumpedagógus

tovább
 → 


Színházi kalandjáték tesztelése Százhalombattán – avagy Szabadítsuk ki a régészt!

november 5.

12:40 – 12:50 ELŐRE A MÚLTBA / Digitális kalandjáték tervezése örökségi helyszínekre
Tóth Zsuzsa, múzeumpedagógus, „Matrica” Múzeum és Régészeti Park, Százhalombatta
és Berecz Zsuzsa, Kulturális Örökség Menedzserek Egyesülete

tovább
 → 


Digitális közgyűjteményekre épülő oktatás az Ipar 4.0 korában

november 5.

12:20 – 12:35 Digitális közgyűjteményekre épülő oktatás az Ipar 4.0 korában
Horváth Ádám, divízióvezető, Digitális Pedagógiai és Módszertani Központ

tovább
 → 


Az önálló felfedezők világa – különleges műtárgyak

november 5.

14:00 – 14:10 Az önálló felfedezők világa – különleges műtárgyak
Horváth Anna, közművelődési munkatárs, múzeumpedagógus, Magyar Mezőgazdasági Múzeum és Könyvtár

tovább
 → 


A múlt értékei a jövő eszközein

november 6.

10:10 – 10:25 A múlt értékei a jövő eszközein
Márkus Zsolt László, osztályvezető, eLearning Osztály, MTA SZTAKI
Gönczi Ambrus, múzeumvezető, Ferenczvárosi Helytörténti Gyűjtemény

tovább
 → 


Ítélet nélkül

B szekció

11:30 – 11:38 Ítélet nélkül

Seres László történész, ebesi Széchényi Ferenc Tájmúzeum, Ebes

tovább
 →