hírlevél
Események

SZOMBAT

20

JÚNIUS

VASÁRNAP

21

JÚNIUS

HÉTFŐ

22

JÚNIUS

KEDD

23

JÚNIUS

SZERDA

24

JÚNIUS

CSÜTÖRTÖK

25

JÚNIUS

PÉNTEK

26

JÚNIUS

SZOMBAT

27

JÚNIUS

VASÁRNAP

28

JÚNIUS

HÉTFŐ

29

JÚNIUS

KEDD

30

JÚNIUS

MuseumNext: Green Museums Summit
MuseumNext: Green Museums Summit

Helyszín: online térben

KEZDÉS
MÁRCIUS
HÉTFŐ
28
BEFEJEZÉS
MÁRCIUS
SZERDA
30

Energiafelhasználás és hulladéktermelés csökkentése a múzeumokban? Karbon neutralizáció intézményi szinten? Fenntarthatóbb időszaki kiállítás kisebb ökolábnyommal? Nyomásgyakorlás a politikai döntéshozókra múzeumi vitakörök szervezésével és kiáltvány írásával? A klíma, a műtárgyak és a helyi közösségek védelmének összefüggései? Képessé tétel a klímabarát múzeumi megoldások melletti elköteleződésre?

 

Egyre sürgetőbb kérdés a környezeti és társadalmi fenntarthatóság a múzeumi szférában is, a muzeális intézmények is a zöldülés útjára léptek, edukatív programjaikkal sokat tehetnek a szemléletformálásért és a jövőért.

 

ESEMÉNY RÉSZLETES LEÍRÁSA

Ezen téma mentén szervezi meg idén március végén angol nyelvű online konferenciáját a MuseumNext, a 2009-ben Angliában alapított, jövőbe tekintő múzeumi szervezet.

"Úgy hisszük, hogy a múzeumoknak a jövőt kell szem előtt tartaniuk, hogy relevánsak maradjanak egy gyorsan változó világban."

A Green Museums Summit részletes programja itt érhető el.

Az előadók köre igen széleskörű, a fenntarthatósági és esélyegyenlőségi projektkoordinátortól a klímaváltozási projektmenedzseren keresztül a látogató facilitátorig terjed, bővebben:

https://www.museumnext.com/events/green-museums-summit/speakers/

 

Részvételi díjak:

  • 165 euró az egyéni jegy
  • szervezeteknek korlátlan számú főre 330 euró
  • szabadúszóknak 70 euró

 

A MuseumNext további virtuális rendezvényei 2022-ben.