A 11. Országos Múzeumpedagógiai Évnyitón átadták a Múzeumpedagógiai Nívódíjakat és Életműdíjat
2013. szeptember 30. – A 8. Múzeumok Őszi Fesztiválja nyitó rendezvényén, Budapesten, a Magyar Nemzeti Múzeumban, a 11. Országos Múzeumpedagógiai Évnyitón átadták a Múzeumpedagógiai Nívódíjakat és a Múzeumpedagógiai Életműdíjat.
A 2003-ban alapított Múzeumpedagógiai Nívódíj létrehozásának célja az alapító, a kultúráért felelős minisztérium szándéka szerint az volt, hogy elismerésben részesítse mindazokat az intézményeket, akik kimagasló teljesítményt értek el magas színvonalú és újszerű múzeumpedagógiai programjaikkal és kiadványaikkal.
2013-ban a Múzeumpedagógiai Nívódíjat négy múzeum,
- a Néprajzi Múzeum Tárgyas ragozás című projektje,
- a Gödöllői Királyi Kastély Múzeum pedagógusoknak szóló módszertani segédanyaga,
- a Mesemúzeum és Meseműhely komplex programja,
- a Budapesti Történeti Múzeum Városfelfedező programja nyerte el.
Elismerő oklevélben két múzeum részesült:
- a Jakováli Hasszan-dzsámi - Forster Gyula Nemzeti Örökséggazdálkodási és Szolgáltatási Központ múzeumpedagógiai programja,
- a Gödöllői Városi Múzeum Tündérkert programsorozata és kiadványa.
A díjakat Halász János kultúráért felelős államtitkár adta át.
A Szabadtéri Néprajzi Múzeum által 2013-ban alapított Múzeumpedagógiai életműdíjat olyan szakemberek elismeréseként adják át, akik több évtizede a múzeumpedagógia területén dolgoznak, és akik saját múzeumi kereteiken túlmutató, kimagasló szakmai eredményeket értek el. Gyakorlati tevékenységük mellett kutatásokat végeznek, publikálnak, előadásokat tartanak, oktatnak, segítik a hazai múzeumpedagógiai szakma módszertani megújítását, és hatásuk jelentős a hazai múzeumi életben.
Az első Múzeumpedagógiai Életműdíjat Dr. Vásárhelyi Tamás vehette át, aki immáron 4 évtizede a Magyar Természettudományi Múzeum munkatársa, egyetemi adjunktus, az ELTE PPK és az ELTE TTK oktatója.