belépés
hírlevél
regisztráció
szakértőnk válaszol
?Ha tetszett a kiállítás, a csillagra kattintva értékelheti. A kiállítást a Facebookon is ajánlhatja a Facebook Tetszik gomb segítségével. Kérjük, az oldal alján írja meg véleményét vagy tekintse meg, mások hogyan vélekedtek a kiállításról
Delacroix-tól Vasarely-ig. Válogatás a Szépművészeti Múzeum 1800 utáni Nemzetközi Gyűjteményéből

A Szépművészeti Múzeum és a Magyar Nemzeti Galéria újraegyesítésével az 1800 utáni Nemzetközi Gyűjtemény jelentős átalakulások, kihívások előtt áll.


Helyszín: Budapest, Magyar Nemzeti Galéria, Szent György tér 2.


Bővebb infromáció: https://mng.hu/kiallitasok/valogatas-a-szepmuveszeti-muzeum-1800-utani-gyujtemenyebol/


Megközelítés:

A Deák Ferenc térről (Pest): a 105-ös busszal  a Clark Ádám térig onnan gyalog, vagy a 16-os illetve 216-os busszal a Dísz térig

A Ferenciek terétől (Pest): az 5-ös busszal 3 megálló a Dózsa György térig, onnan lépcsőn fel a várfal aljához a Tabán liftekhez.

A Széll Kálmán térről (Várfok utca, Buda): a 16-os, a 116-os és a 16A jelzésű busszal a Dísz térig, onnan gyalog.

A Móricz Zsigmond körtér / Gellért tér felől (Buda): Az 56-os villamossal a Dózsa György térig, onnan lifttel, vagy a Széll Kálmán térig, onnan busszal.

A Budavári Palota területén parkolási lehetőség nincs. A bejárathoz legközelebb a Dísz téren lehet megállni, ahol az engedélyezett várakozási idő 30 perc.

 

Bejárataink:
B épület – személyzeti bejárat
C épület – főbejárat állandó és időszaki kiállításokhoz

Akadálymentes bejárat: a B épületnél az árkádok jobb oldalán lévő rámpán át, itt a portáról kollégáink kíséretét biztosítjuk a kiállításokhoz. Kerekesszéket díjmentesen tudunk biztosítani, segítségért teremőr kollégáinkhoz lehet fordulni a bejáratnál.

 

Tervezze meg látogatását!

Megközelítés

Térkép

Jegyárak:


Címkék:

bankkártyás fizetés, büfé, MÁV-kedvezmény, pedagógus-igazolványra szóló kedvezmény

A soklépcsős, többéves folyamat egyik alapvető lépése volt, hogy a gyűjtemény elhagyta az ókortól 1800-ig terjedő művészeti korszakok otthonaként megújult Szépművészeti Múzeum épületét: 2021-ben a mintegy 2400 darabból álló 19–20. századi és kortárs nemzetközi anyag a Liget Budapest Projekt keretében elkészült Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központba (OMRRK) költözött. Remekműveink végső soron – a Magyar Nemzeti Galéria hasonló korszakot átfedő magyar műtárgyaival együtt – az Új Nemzeti Galéria épületében lesznek láthatók.

Kiállításunkkal lehetőség nyílik arra, hogy legrangosabb műveink ebben az átmeneti időszakban se legyenek elzárva a közönség elől. A több mint két évszázadot felölelő, jelenkori alkotásokat is bemutató válogatás tervezésében fontos szempont volt, hogy a jól ismert remekművek mellett a tárlat számos újdonságot tartogasson a látogatóknak. Új szerzemények, frissen restaurált művek, ritkán látott alkotások hívják fel a figyelmet a kollekció gazdagságára, változatosságára, a gyűjtemény keretében folyó munka dinamizmusára.

A kiállítás két markánsan elkülönülő kronológiai egységből áll: a Szépművészeti Múzeumban a nemzetközi modern és kortárs művészet gyűjtése ugyanis többször megakadt, így a tárlat kettős fókusza a 20. század során kialakult komoly hézagokat is érzékelteti.

A 19. századi termek a késő romantikától a szimbolizmusig terjedő időszakot tekintik át. A francia impresszionizmus nagy alakjai mellett osztrák, német, belga, skandináv alkotók  művei is láthatók, komplex és árnyalt képet adva a korszak európai művészetéről.

A 20. századi és kortárs szekciók különféle tendenciák és kérdésfelvetések köré szerveződnek: az elmúlt évtizedek néhány fontos nemzetközi áramlatát bemutatva, például a kinetikus művészet, az Op-art és a geometrikus absztrakció fontos alkotóit. Ugyanakkor kiemelt hangsúlyt kapnak majd az utóbbi évek szerzeményei is, jelezve a gyűjtemény alakulásának és bővülésének főbb irányait.

A két egység között egy – egyszerre fizikai elválasztásként és szellemi kapocsként funkcionáló – különálló kabinet kapott helyet, ahol rendszeresen váltakoznak a gyűjteményt, illetve a „régi és az új” művészet kapcsolatát vizsgáló kamarakiállítások.


Nyitva tartás:

Kedd-vasárnap: 10-18 óráig

Pénztárzárás: 17.00

A kiállítások zárása 17:30-kor kezdődik a felső emeletekről indulva.


Zárva tartás:

Hétfő



Múzeumpedagógiai foglalkozások ebben az intézményben:

Foglalkozások óvodásoknak

Foglalkozások iskolai csoportoknak

További kereséshez válasszon régiót, dátumot, kiállítást vagy közönségprogramot:

ÉV

HÓNAP

NAP

KIÁLLÍTÁSOK
KÖZÖNSÉGPROGRAMOK
KERESÉS
Határon túli kiállítások Határon túli közönségprogramok

À la carte múzeumok listája

Határon túli múzeumok

Szakképzéshez kapcsolódó múzeumi foglalkozások

Iskolai közösségi szolgálat múzeumban

Képzések pedagógusoknak, óvodapedagógusoknak, pedagógusjelölteknek

Önkéntes munka múzeumban

Ünnepekhez, jeles napokhoz kapcsolódó közönségprogramok

 

Regisztráció és szerkesztőfelület múzeumoknak

KultúrBónusz