belépés
hírlevél
regisztráció
szakértőnk válaszol
?Ha tetszett a kiállítás, a csillagra kattintva értékelheti. A kiállítást a Facebookon is ajánlhatja a Facebook Tetszik gomb segítségével. Kérjük, az oldal alján írja meg véleményét vagy tekintse meg, mások hogyan vélekedtek a kiállításról
Tájak, települések, emberek. 19. századi tudástár és történelmi játszóház

A kiállítás a 19. század világába vezeti el a látogatót Tolna megye tárgyi, szellemi kultúrájának bemutatásán keresztül. A tárlat nem egy komplex 19. századi megyetörténet igényével készül, hanem a kor jellegzetességei közül elsősorban azokra koncentrál, amelyek a kibontakozó modernitás és hagyomány kettősségére épülnek, és egyúttal alkalmasak arra is, hogy a látogatók minél nagyobb aktivitását kiváltsák, és ezen keresztül mára elfeledett ismereteket, tudásokat elevenítsenek fel. E célkitűzésnek megfelelően az ismeretet közvetítő interaktív elemeknek kiemelkedő szerep jut a tárlat megvalósítása során.


Helyszín: 7100 Szekszárd, Béla tér 1., Szekszárd, Wosinsky Mór Megyei Múzeum Vármegyeházi Kiállítása, Szekszárd, Béla tér 1.

Célcsoport: általános iskolások, családok, demenciában szenvedők, értelmi sérültek, felnőttek, felsőoktatásban tanulók, gyógypedagógusok, középiskolások, mozgáskorlátozottak, múzeumpedagógusok, nyugdíjasok, önkéntesek, óvodások, pedagógusok, siketek és nagyothallók, speciális igényű gyermekek, szülők, vakok és gyengénlátók


A Wosinsky Mór Megyei Múzeum központi épülete (7100 Szekszárd, Szent István tér 26.)
Megközelítés:

A busz- és vasútpályaudavartól pár száz méterre a központ irányában található a főépület.

Térkép

Jegyárak:

Teljes árú 800 Ft, kedvezményes: 400 Ft

Címkék:

bankkártyás fizetés, Év Kiállítása díjat nyert intézmény, pedagógus-igazolványra szóló kedvezmény

A II. József halálával kezdődő, és az első világháború kitörésével záruló hosszú 19. század a magyar polgári átalakulás időszaka. A kiállítás a Tolna megyei tájakon, településeken követi nyomon a folyók megregulázását, a vasútépítést, a piaci viszonyok megváltozását, az itt élt emberek szokásait, viseletét, életmódját, gazdálkodását. Liszt Ferenc négy szekszárdi látogatása is felidéződik. A művész Augusz Antallal való barátságának relikviája, a zongora, melynek rezonánslapjára Liszt és zenészbarátai 1865-ben bejegyezték nevüket. A képzeletbeli utazáson Garay János által megteremtett Háry figurája vezet bennünket.


Nyitva tartás:

Hétfő kivételével 10-17 óráig.


Zárva tartás:

hétfő



További kereséshez válasszon régiót, dátumot, kiállítást vagy közönségprogramot:

ÉV

HÓNAP

NAP

KIÁLLÍTÁSOK
KÖZÖNSÉGPROGRAMOK
KERESÉS
Határon túli kiállítások Határon túli közönségprogramok

À la carte múzeumok listája

Határon túli múzeumok

Szakképzéshez kapcsolódó múzeumi foglalkozások

Iskolai közösségi szolgálat múzeumban

Képzések pedagógusoknak, óvodapedagógusoknak, pedagógusjelölteknek

Önkéntes munka múzeumban

Ünnepekhez, jeles napokhoz kapcsolódó közönségprogramok

 

Regisztráció és szerkesztőfelület múzeumoknak

KultúrBónusz