belépés
hírlevél
regisztráció
szakértőnk válaszol
?Ha tetszett a foglalkozás, a csillagra kattintva értékelheti. A foglalkozást a Facebookon is ajánlhatja a Facebook Tetszik gomb segítségével. Kérjük, az oldal alján írja meg véleményét vagy tekintse meg, mások hogyan vélekedtek a foglalkozásról.
Szürkepolisz

A drámapedagógiát alkalmazó foglalkozás résztvevői öltözködési szokásokról, különleges viseletek jellemzőiről, történeteiről és szimbólumairól kapnak áttekintést.


Helyszín: Budapest, Néprajzi Múzeum, Dózsa György út-Ötvenhatosok tere

Program rendelhető: 2022. július 04. és 2023. szeptember 04. között
További infromáció: https://www.neprajz.hu/meta/foglalkozasok/evfolyamok-jelentkezes
Program időtartama: választható 45-60 vagy 90 perc
Kulcsszavak: identitás, viselet, vizuális közlésformák, lázadás, önkifejezés
Célcsoport: általános iskolások

Foglalkozás megrendelhető nyelve:

magyar



„Ha a világ összes ruháját és kiegészítőjét egy szekrénybe zsúfolnánk, kapnánk egy tárolót tele színes, díszes, foltos és régi történettel. Pont olyan sokfélével, mint amilyen sokféle ruhát felhalmoznánk. De miért jó, hogy ennyi formában tudjuk megmutatni magunkat a világ előtt? Miért fontos ez a végtelen kavalkád? Mi lenne, ha ezt az egészet kidobnánk és mindenkinek varratnánk egy szürke egyenruhát? Benne lennétek? Nem kéne reggelente gondolkodnunk azon, hogy mit vegyünk magunkra.  Ahogyan Szürkepolisz lakóinak sem kell sokat ácsorogniuk a tükör előtt, hiszen ők pontosan ebben az egyszerűségben élik életüket. De ti talán a kiállítás tárgyainak megvizsgálását követően meg akarjátok győzni Szürkepolisz Urát a változásról.”  

A drámapedagógiát alkalmazó foglalkozás résztvevői öltözködési szokásokról, különleges viseletek jellemzőiről, történeteiről és szimbólumairól kapnak áttekintést.


Megközelítés:

Térkép


Helyszín leírása:

Általános tudnivalók

A Néprajzi Múzeum foglalkozásai, programjai között valamennyi korosztály talál az igényeinek megfelelőt, egyéni és csoportos formában egyaránt. A múzeum nyitott a különböző együttműködésekre, ezért nem csak előre meghatározott programokat hirdet, hanem kooperálni kíván és egyéni felhasználást biztosít az erre kész tanároknak, szervezőknek.

A Néprajzi Múzeum íves épülete nem csupán a Városligetet és a városi teret köti össze kapuként, hanem átjárót nyit a különböző kultúrák, népek, civilizációk világába, globalizált mindennapjainkból átvezet a hagyományos paraszti kultúra, a törzsi társadalmak vagy épp a jelenkor szubkultúráinak valóságába. A Néprajzi Múzeum múzeumpedagógusai olyan utazásra invitálnak kicsiket és nagyokat, ahol az új épületben, új kiállításokban, új közösségi terekben új tartalmak nyújtanak lehetőséget az ismeretszerzésre, a saját tapasztalatokra épülő, kortárs múzeumi élményekre. Ha velük tartotok, mesélő tárgyak, különleges bemutatók és meglepő összefüggések nyitnak új perspektívákat környezetünk, világunk és benne a múzeum megismeréséhez.

Praktikus információk:

-        IDŐPONTFOGLALÁS

-        Találkozásipont: A múzeumpedagógia foglalkozásra érkezőket a Hősök tere felőli bejárat információs pultjánál várjuk. Érkezés, https://neprajz.hu/latogatasok

-        Alapszolgáltatások:

  • pihenőtér, mely alkalmas várakozására, lépcső piknikre,
  • zárható ruhatár, mosdó és a múzeum általános szolgáltatásait is igénybe vehetik.


Megrendelés:

Kolostori Kincsőkolostori.kincso@neprajz.hu+36 30 284 5137



További foglalkozások ebben az intézményben:

Betűkapcsolatok

Vigyázz, törékeny!

Egy kalap alatt

Keep calm! Türelemüvegek.


Intézményhez kapcsolódó kiállítás:

ZOOM - Perspektívaváltás

További kereséshez válasszon régiót, célcsoportot,
kapcsolódó tantárgyat:

ÓVODÁSOK
ÁLT. ÉS
KÖZÉPISK.
FELSŐ-
OKTATÁS
KERESÉS
Határon túli foglalkozások

À la carte múzeumok listája

Határon túli múzeumok

Szakképzéshez kapcsolódó múzeumi foglalkozások

Iskolai közösségi szolgálat múzeumban

Képzések pedagógusoknak, óvodapedagógusoknak, pedagógusjelölteknek

Önkéntes munka múzeumban

Ünnepekhez, jeles napokhoz kapcsolódó közönségprogramok

 

Regisztráció és szerkesztőfelület múzeumoknak

KultúrBónusz