belépés
hírlevél
regisztráció
szakértőnk válaszol
Események

SZOMBAT

27

ÁPRILIS

VASÁRNAP

28

ÁPRILIS

HÉTFŐ

29

ÁPRILIS

KEDD

30

ÁPRILIS

SZERDA

01

MÁJUS

CSÜTÖRTÖK

02

MÁJUS

PÉNTEK

03

MÁJUS

SZOMBAT

04

MÁJUS

VASÁRNAP

05

MÁJUS

HÉTFŐ

06

MÁJUS

KEDD

07

MÁJUS

#MuseumFromHome április 30-án a BBC-vel
#MuseumFromHome április 30-án a BBC-vel

Helyszín: online térben

DÁTUM
ÁPRILIS
CSÜTÖRTÖK
30

Egész napos  Kultúra a karanténban a BBC tévé- és rádiócsatornáin, valamint social media felületein: kiderül, hogy milyen tevékenységeket, ötleteket, gyűjteményeket és kiállításokat szeretnének a brit múzeumok megosztani a karantén idején a közönséggel.

ESEMÉNY RÉSZLETES LEÍRÁSA

A brit múzeumi szektor pontosan tisztában van vele, hogy mennyire elemi érdeke hiteles inkluzív stratégiát folytatni, és egyre inkább növelni a hozzáférést a múzeumi tartalmakhoz, és ezzel is lebontani a múzeumok, mint  a csak kevés kiválasztott számára nyitott exkluzív intézmények  "elefántcsonttorony” imázsát. Hatványozottan igaz ez most, a koronavírus miatti zárvatartás idején.

Éppen ezért a Museums Association a  BBC-vel együttműködve arra hív minden múzeumot, galériát, levéltárat az Egyesült Királyságban, hogy csatlakozzon április 30-án az egész napos  Kultúra a karanténban című eseményhez, melyre a BBC tévé- és rádiócsatornáin, valamint social media felületein fog sor kerülni.

Az adásokban beszámolókat hallhatunk, láthatunk majd arról, hogy melyik múzeumban milyen munka folyik jelenleg, min dolgoznak éppen, legyen az film, élő adás, mém, blog, fotó vagy egyszerűen egy remek történet. Kiderül, hogy milyen tevékenységeket, ötleteket, gyűjteményeket és kiállításokat szeretnének a brit múzeumok megosztani a karantén idején a közönséggel.

A cél az, hogy ezen a napon a kurátoroktól kezdve a múzeumkedvelőkig mindenki a múzeumokról beszéljen és megossza egymással ezzel kapcsolatos ötleteit, meglátásait, élményeit, jó gyakorlatait.

A #MuseumFromHome hashtag Twitteren, Facebookon, Instagramon történő használatával bármely muzeális intézmény csatlakozhat a kezdeményezéshez, nem csak a hi-tech színvonalú tartalmakra fogja felhívni a figyelmet BBC Arts honlap.

A spoilerezés veszélye nélkül következzen csak néhány konkrét példa ráhangolódásnak:

„A múzeumok a közösségeik szíve!” – fogalmazott a hír egyik kommentelője a Holburne Múzeumból, ahol rövid idő alatt 20 főről 150-re növekedett a virtuális túrák résztvevőinek száma.

Az AC/DC ausztrál rockzenekar néhai énekesének, Bon Scottnak skóciai szülővárosában működő Angus Alive Múzeum például egy a vírushelyzet miatt törölt zenei fesztivál (Bonfest International Rock Festival) kapcsán minél több AC/DC rajongót szeretne megnyerni, hogy mutassák be saját rajongói gyűjteményeiket, relikviáikat és az ehhez kapcsolódó személyes történeteket.

A Skót Tengerészeti Múzeum külön oldalt üzemeltet Online nyitva vagyunk címmel.

Godalming Museum naponta posztol egy - egy videót saját Facebook oldalára, hogy kronológiai rendben haladva mutassa be a város és környezetének történetét.

A Poole Múzeum minden kedden délután facilitátor közreműködésével onlin Kreatív jólét foglalkozást tart, mely előzetes képzettségtől függetlenül mindenki számára nyitott, aki a katranténban egy kis kreatívkodással szeretné elütni az időt és szabadulni a nyomasztó gondolatoktól. Az online foglalkozások az Ösvények a jólléthez című, már régebb óta létező közösségi programon alapulnak, mely a helyi kulturális örökségre fókuszálva mentális vagy szociális problémákkal, például otthontalansággal küzdő embereknek próbál segítséget nyújtani művészeti eszközökkel és kreatív tevékenységekkel.

Forrás: museumsassociation.org

Inspiráció gyűjtése után továbbra is várjuk hazai múzeumi kollektívák, múzeumbaráti körök, továbbá civil szervezetek, kulturális intézmények, települések csatlakozását ezévi virtuális Közösségek Hete felhívásunhoz:

 

Kajári Gabi