|
Eddigi múzeumi vonatkozású munkahelyek, beosztások, feladatkörök:
2019- jelenleg MMgM Georgikon Majortörténeti Kiállítóhely: kiállítóhely-vezető
A Mezőgazdasági Múzeum keszthelyi tagintézménye nemcsak változatos témájú kiállításokkal, hanem 1, 2 hektáros Élménygazdasággal, állatparkkal is várja látogatóit. Számomra rendkívül motiváló, hogy 2023 májusa óta ilyen sokszínű, inspiráló környezetben láthatom el a múzeumvezetői tisztséget. A műemléki védettséget élvező épületegyüttes, a gazdag kiállítási anyag és a Keszthely város szívében zöld szigetként elhelyezkedő kert, valamint a támogató kollegiális közeg biztosítják számomra a folytonos szakmai fejlődés és megújulás lehetőségét.
www.elmenygazdasag.hu; https://www.facebook.com/Georgikon.Major
2018-2019 MTM Bakonyi Természettudományi Múzeum: Múzeumpedagógus
A Természettudományi Múzeum zirci filiáléjában szakmai tárlatvezetéseket és múzeumpedagógiai foglalkozásokat tartottam, részt vettem a közművelődési programok megvalósításában, valamint a településnek és környékének iskoláival, kulturális intézményeivel tartottam a kapcsolatot.
2017-2018 Szabadtéri Néprajzi Múzeum Cselekvő Közösségek - aktív közösségi szerepvállalás projekt: Kulturális Közösségfejlesztő mentor
Közösségfejlesztő mentorként a hozzám tartozó településeken szerepem volt a települések önkormányzatai, kulturális intézményei és a lakosok közötti kapcsolatok erősítésében és a térségi szervezetek egymás közti eredményes együttműködésének elősegítésében. Az itt szerzett tapasztalatokat koordinátori munkám során is hasznosítani tudom.
2016 – 2017 Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet: Archivátor
A múzeumok világával közelebbről elsőként a Balatoni Múzeumban ismerkedtem meg, ahol a természettudományos gyűjtemények digitalizálásáért feleltem
2009 - 2016 Nemzeti Park Igazgatóságnál és Erdőgazdaságnál dolgoztam turisztikai referensként és erdei iskola vezetőként. Mindeközben közigazgatási alapvizsgát tettem, valamint geotúra-vezetői és természetismereti terepi vezetői képesítést szereztem.
Amire büszke vagyok az általam végzett szakmai tevékenységgel kapcsolatban
Úgy gondolom azzal, hogy több szakmai területen is kipróbáltam magam, széleskörű ismeretekre tettem szert, valamint szakami kapcsolataim hálózata is folyamatosan bővült.
Múzeumpedagógiai tapasztalataim terén erősségemnek tartom, hogy a visszajelzések alapján korosztályi sajátosságokat figyelembe véve, minden korcsoportnak élményszerűen, közvetlenül tudom átadni az ismereteket és fel tudom kelteni az érdeklődést az adott téma iránt a gyerekekben.
Munkám egészét tekintve nagy megtiszteltetés számomra, hogy 2023-ban a múzeum vezetője lettem, így már ebben a pozícióban folytathatom a hivatásomnak tekintett kulturális értékközvetítő munkát. Igyekszem méltó őrzője és továbbvivője lenni a rám bízott szellemi, kulturális és tárgyi örökségnek.
Végzettség
2005 –2009 Nyugat-Magyarországi Egyetem Erdőmérnöki Kar, Sopron: Természetvédelmi mérnök
2012–2013 Nyugat-Magyarországi Egyetem Erdőmérnöki Kar, Sopron: Erdőpedagógiai szakmérnök
MÚZEUMI KOORDINÁTORI HÁLÓZAT
Koordinátori hálózathoz csatlakozás időpontja: 2020.09.15.
Koordinátori hálózathoz csatlakozás motivációja:
A koordinátori hálózathoz való csatlakozásomban elsősorban az motivált, hogy szívügyem a lakóhelyemnek és környékének kulturális életének fejlődését elősegítő szerepvállalások és a közösségi aktivitást növelő tevékenységek támogatása. Ezen túl pedig szerettem volna, ha munkahelyemnek, a Georgikon Majortörténeti Kiállítóhelynek a korábbinál aktívabb szerep jut a térség közösségi életében.
Koordinátorként megvalósított legsikeresebb kezdeményezés, tevékenység, feladat rövid bemutatása
Koordinátorként sikeres kezdeményezésemnek tartom, hogy már harmadik alkalommal szerveztem meg Zala megye és a Nyugat-Balaton múzeumi, közművelődési és turisztikai szakembereinek találkozóját, melyeknek múzeumom adott otthont.
2022-ben a „Kapcsolatban maradni – Kapcsolattartás a közönséggel 2022/23 fordulóján, kihívások és tervek az energiaválság idejére”, 2021-ben „A leghosszabb út is egyetlen lépéssel kezdődik” – Városismereti séták a múzeum falain kívül, 2021-ben pedig a Kihívásból lehetőség - Múzeumi fejlesztések a koronavírus okozta pandémiás helyzet alatt című találkozó került megvalósításra.
A kollégák rendkívül pozitívan ítélték meg az immár tradícióvá vált szakmai fórumokat.
További célkitűzések koordinátorként
Szeretnék további tartalmas együttműködéseket kialakítani a térség múzeumi és közoktatási szakembereivel, valamint előremutató kezdeményezéseknek helyet adó műhelymunkákat, találkozókat szervezni nemcsak kollégáknak, hanem kifejezetten múzeumpedagógiai témában a környék pedagógusainak, oktatóinak is.
Részvétel szakmai tanulmányutakon, konferenciákon, MOKK képzéseken
2023 Koordinátori tanulmányút ERASMUS+ program keretében Varsóban
2018 Korszerű múzeumi tudásátadás az élethosszig tartó tanulás érdekében c. továbbképzés
2021 Digitális tartalmak előállítása a múzeumi ismeretátadáshoz c. továbbképzés
TÁRSADALMI TEVÉKENYSÉG
2021-ben csatlakoztam a Keszthelyi Városvédő Egyesülethez
2019 óta tag vagyok a Pulszky Társaság Magyar Múzeumi Egyesületben
2017 óta a Lóczy Lajos Egyesület keretein belül természetismereti túrákat vezetek
2007 óta tagja vagyok a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Zala megyei Helyi csoportjának
|
| NOVEMBER 04 HÉTFŐ |
NOV 04 hétfő |
16. Országos Múzeumpedagógiai Konferencia | |
NOV 06 szerda |
Egyetemek, egyetemisták és múzeumok | |
NOV 25 hétfő |
ITT (Identitás - Történet - Tudomány) helytörténeti konferenciasorozat 2. alkalma Óbudán |
2024. 07. 04. HETED7 Nyári napközis táborok a Skanzenben | ||
2024. 06. 26. Kádár-kocka kiállítás a Skanzenben |