belépés
hírlevél
regisztráció
szakértőnk válaszol
Események

HÉTFŐ

22

ÁPRILIS

KEDD

23

ÁPRILIS

SZERDA

24

ÁPRILIS

CSÜTÖRTÖK

25

ÁPRILIS

PÉNTEK

26

ÁPRILIS

SZOMBAT

27

ÁPRILIS

VASÁRNAP

28

ÁPRILIS

HÉTFŐ

29

ÁPRILIS

KEDD

30

ÁPRILIS

SZERDA

01

MÁJUS

CSÜTÖRTÖK

02

MÁJUS

CONTEMPORARY? JUST DO IT!

Helyszín: Ferenczy Múzeumi Centrum, Szentendre (Kossuth L. u. 5.)

Regisztráció:a regisztrációs időszak végetért!

DÁTUM
JÚNIUS
KEDD
19

Nemzetközi konferenciára hív a Ferenczy Múzeumi Centrum:
„KORTÁRSÍTÁS 2.0” azaz „CONTEMPORARY? JUST DO IT!” címmel.

ESEMÉNY RÉSZLETES LEÍRÁSA

A kortárs képzőművészet múzeumpedagógiája módszertani konferencia – nemzetközi kitekintéssel.

A kortárs módszertan nem csupán a képzőművészetátadást segíti, hanem új szemléletet hoz be a múzeumpedagógia egészébe.

Jelentkezni az alábbi linken lehet:
http://bit.ly/kortarsitasregisztracio

Részletes program ITT tölthető le.

A hallgatóságba várjuk a múzeumpedagógusokat, múzeumpedagógus-hallgatókat; művészettörténészeket/kurátorokat; andragógia-hallgatókat; galériában dolgozókat; művészetpedagógusokat és tanárokat/óvópedagógusokat – mintegy 100-120 főt.

A konferencia nyelve: a délelőtti plenáris ülés angol és magyar nyelven folyik szinkrontolmáccsal, a délutáni szekcióülések egyike angol nyelvű, kettő magyar nyelvű.

A Ferenczy Múzeumi Centrum 2016-ban az országban elsőként megrendezte a kortárs művészetek múzeumpedagógiájának konferenciáját, ’KORTÁRSÍTÁS 1.0’címmel.

A magyarországi, kortárs képzőművészet-közvetítéssel foglalkozó szakemberek többféle intézményi struktúrából érkeztek. Az állami múzeumi keretek között zajló munkán kívül bemutatták a kereskedelmi galériákban, a felsőoktatásban, a civil keretek között, illetve az intézményen kívül történő művészetközvetítés módszereit is.

A többségükben gyakorlati kérdésekre fókuszáló előadások majd mindegyikében kiindulópontként jelent meg a motiváció, a szituációba helyezés, a teret adás kérdésköre.
2018. június 19-én szervezzük a sorozat második állomását – immár nemzetközi kitekintéssel.
Fontosnak tartjuk, hogy a hazai példákon túl megismerhessük a környező országok megközelítéseit, új inspirációkat kapjunk a közép-európai intézmények gyakorlataiból.

A konferencián a nap első felében 15 perces módszertani előadások foglalkoznak a MOTIVÁCIÓ és a TÉRADÁS témakörével, a délutáni szekciók jógyakorlatokat mutatnak be.

Szekció 1: Nemzetközi gyakorlatok – angol nyelvű program

Szekció 2: ÓPERENCIÁSOK KÉPZŐMŰVÉSZETI ÉLMÉNYPEDAGÓGIAI GYAKORLAT – Németh Ágnes és Máté Beáta képzőművészek vezetésével

Szekció 3: Magyarországi gyakorlatok – magyar nyelvű program

A 2016-ban megszervezett első tanácskozás tapasztalatai megmutatták, hogy a résztvevők – az előadók és a hallgatóság egyaránt – az elméleti előadásokon túl igénylik a gyakorlati feladatokat is, így ezeknek nagyobb teret adunk a délutáni szekciókban.

A konferencia szervesen kapcsolódik az Art Capital Kortárs Képzőművészeti Fesztivál kiállításaihoz és a Láthatatlan jelenlét – Bevezetés a kortárs művészetbe gyerekeknek – de nem csak nekik címmel megrendezett kiállításunkhoz.

forrás: www.muzeumicentrum.hu