Pulszky Károly-díjat kapott Komárom-Esztergom megyei múzeumi koordinátorunk, Bárd Edit
2016. május 6-án, a Pulszky Társaság – Magyar Múzeumi Egyesület 25. jubileumi közgyűlésén, Sári Zsolttal, a Szabadtéri Néprajzi Múzeum főigazgató-helyettesével megosztva Bárd Edit vehette át a Pulszky Károly-díjat. A díj olyan 40 év alatti muzeológusnak, restaurátornak, közművelődési szakembernek adható, aki irányító, elméleti vagy gyakorlati munkájával jelentős mértékben hozzájárult a magyar múzeumügy fejlődéséhez, a múzeumokban őrzött tudás széleskörű társadalmi népszerűsítéséhez.
Bárd Edit 15 éve dolgozik múzeumi területen. Pályáját a Szabadtéri Néprajzi Múzeumban kezdte programmenedzserként, majd rövid értékesítési menedzser időszak után PR és marketing munkatársként erősítette a Skanzen csapatát. 2009-ben került a Duna Múzeumhoz ugyanebben a feladatkörben, néhány év múlva pedig igazgatóhelyettes lett.
Számos európai uniós pályázatban (TIOP, KEOP) vett részt projekt menedzserként, nagyrészt a sikeres pályázatok megírása is az ő nevéhez fűződik. Így valósulhatott meg a Duna Múzeum új foglalkoztató termének, valamint Látványtárának a kialakítása, emellett egy határon átnyúló program keretében oktatási segédanyagok létrehozása. A vízügyi szakmába integrálódva átvette és sikerrel koordinálja a Múzeumi Összekötők éves találkozóinak megrendezését és a múzeum és a vízügyi igazgatóságok közötti szervezési feladatokat. 2010-től a Víz Világnap országos rendezvénysorozat és pályáztatás teljes körű szervezését látja el. Múzeumok Őszi Fesztiválja és Múzeumok Éjszakája programok régiós szintű összefogását irányítja, az intézmények közös gondolkodását, programkiírását, pályáztatását koordinálja.
A Duna Múzeum önkéntes programjának kitalálója, szervezője és koordinátora. Alapító tagja és alelnöke a Duna Múzeum Baráti Köre Egyesületnek. A Pulszky Társaság választmányi tagja, aktív résztvevője a Magyar Környezeti Nevelési Egyesület munkájának. A Pulszky Társaság online magazinjának, a magyarmuzeumok.hu-nak 2009 óta szerkesztője, a Múzeumpedagógiai Nívódíj zsűrijének évek óta tagja.
2009-től a Szabadtéri Néprajzi Múzeum Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ által működtetett országos koordinátori hálózatának Komárom – Esztergom megye múzeumi koordinátora, a központ képzéseinek rendszeres előadója.
Több egyetemi diploma megszerzése után az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karán a Neveléstudományi Doktori Iskola keretén belül kezdte el PhD tanulmányait 2006-ban, 2015 májusában védte meg doktori disszertációját.
A Duna Múzeum csapatából Edit már a második, aki Pulszky Károly-díjat kapott: 2012-ben a múzeum igazgatója, Szalkai Tímea is részesült e szakmai elismerésben.
forrás: magyarmuzeumok.hu